Консультації

:: Портмоне чи гаманець?

Портмоне чи гаманець

Багато слів, що мають відношення до витончених речей, мають французьке походження. Зокрема, портмоне походить від французьких слів «порт» - зберігати, та «моне» - гроші. Отже, для чого люди вирішують купити портмоне? Правильно, щоб зберігати гроші.

Але ж для цього можна купити гаманець, - скажете ви. В чому ж різниця?

Портмоне для паперових грошейПерш за все - в розмірі. Портмоне трохи менше за гаманця. Це є головна відмінність. Нинішні портмоне - це скоріше те, що російською зветься «бумажник». Портмоне використовують для зберігання різної паперової дрібноти - візитівок, чеків, банківських карток. Ну і для паперових грошей, звісно. Тобто основна функціональна відмінність в тому, що у портмоне зберігають дрібні папери, а  для монет використовують гаманці, або ж спеціальні відділи у гаманцях. Бо гаманець без дзвінкої монети - це вже не гаманець.

Традиційно портмоне - це чоловічий аксесуар, хоча бувають і витончені жіночі портмоне. Відповідно гаманець - це аксесуар жінки.

Портмоне чоловіче без застібкиТакож різницю між портмоне та гаманцем можна побачити і у застібці. У чоловічих портмоне використовується спеціальна кнопка, якщо там існує кишенька для дрібних монет, або ж взагалі застібки немає. У жіночих портмоне - традиційна защіпка, яка є у гаманця.

Гаманець для дрібних грошей із застібкою

Але не переймайтеся дуже, межа між портмоне та гаманцем, а також між чоловічими та жіночими аксесуарами - досить умовна. І коли ви збираєтеся придбати гаманець або купити портмоне, орієнтуйтеся перш за все на свої уподобання, смак і стиль.

Магазин «Скриня» дякує Богдану Гдалю за дозвіл використання шрифту Велес.

Счетчик PR-CY.Rank каталог сайтів